CRW1218J36R0E04Z
Mfr.Part #:
CRW1218J36R0E04Z
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1218(3246 Metric) SMD/SMT Thick Film 36 Ω 5 % 1 W 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance36 Ω
Power Rating1 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C